Mardin Uçak Bileti Bilet Hattı

Mardin Uçak Bileti Bilet Hattı : (0850) 840 48 31

Mardin SunExpress Bilet Hattı : (0216) 606 43 20

Mardin THY Bilet Hattı : (0216) 606 11 53

Mardin Anadolu Jet : (0216) 606 12 35

Mardin Atlas Jet Bilet Hattı : (0312) 988 14 52

Pegasus İstanbul İletişim
Pegasus İstanbul İletişim

Uçak Bileti Bodrum Şubesi – Mardin Ucuz Uçak Bileti Sorgulamak İsteyenler

Bütün ucuz Mardin uçak biletleri fiyat karşılaştırma ve sorgulama seçenekleri ile www.thybayii.com’da. Niçin bu siteden ben Mardin ucuz uçak biletimi sorgulatmalıyım diye soruyorsanız el cevap:

İlk olarak www.thybayii.com’ ekibi olarak sizlere en uygun fiyatta uçak bileti sunabilmek ve karşılaştırabilmek adına birçok havayolu şirketinin uçak biletlerini tarıyoruz. Bu uçak bileti satış ücretleri bilgilerini ekibimiz sizin sorduğunuz zamanda havayolu şirketlerinden alıp size aktarıyor. Giriş yaptığınız tarihlerdeki en uygun uçak biletlerini havayolu şirketinin hangisi daha uygunsa sizin için hemen sıralayabiliyor ve seçtiğiniz bir başka seçenekle karşılaştırabiliyor. Uçak Bileti havayolları son dakika uçak bileti satın alma telefonu.

Ve siz bulduğunuz Mardin ucuz uçak bileti sayesinde online işlemler gerçekleştirerek hem zamandan hem maliyetten hem de büyük bir stres olan bilet almaktan kurtulup, tek tıkla bilet sahibi olabiliyorsunuz.

Doğunun en fazla yerli ve yabancı turist çekebilen kentlerinden biri olan Mardin’de işiniz ne olursa olsun mutlaka gidip görmeniz gereken bazı yerler vardır.  Mardin Kalesi, Dara Harabeleri ve Zinciriye Medresesi bu listenin başını çeken mekânlardandır.  Zengin kültürel yapısı ve tarihi dokusu ile Mardin ziyaretinizi yapabilmeniz için yalnızca İstanbul, İzmir ve Ankara şehirlerinden kalkan Mardin uçuş seferlerini yapan Mardin Havalimanı, bu bölgenin ulaşımında çok önemli bir role sahip olmuştur. Mardin havalimanı kent merkezine 20 km kadar bir mesafede bulunmaktadır.

Mardin Uçak Bileti şubesi 1999 yılında faaliyete geçmiş olan Mardin havalimanı genel anlamda yurt içi uçuş seferlerine ev sahipliği yapan bir alandır.

Peki, Mardin Havalimanı’na Ulaşım Nasıldır?

Sunexpress havayolları telefon numarası. Mardin Havalimanı’ndan kent merkezine doğru yapılacak olan ulaşım çoğunlukla özel taksi ile yapılmaktadır. Havalimanı terminalinden çıktıktan sonra 100m ileride her daim mevcut olan otobüs duraklarından, Kızıltepe-Mardin otobüsüne kendinizi bir attınız mı gerisi teferruat. Eski Mardin’in girişine ulaşmış bilin kendiniz.

Mardin’in İklim ve Bitki Örtüsü Nasıldır?

Promosyonlu uçak bileti hattı. Özellikle karasallık ikliminin baş gösterdiği bu şehirde bazı zamanlarda Akdeniz iklimini hissedebilirsiniz. İklimler arası geçiş özelliği taşıyan bu yerde, yaz aylarında etraf sıcaktan kavrulur. Kış aylarında ise sert bir soğuk ve kar yağışı görülür.  Ova ve dağda aynı anda hissedeceğiniz iki farklı iklim yaşayabilirsiniz. Ovada yaz mevsimi sıcak olurken kışlar ılıman bir iklim havasında geçer. Lakin dağda ise kışın çok şiddetli bir rüzgâr vardır.

Mardin’de Mutlaka Görülmesi Gereken Mekânlar Nelerdir?

Deyrülzeferan Manastırı: 4. yy da inşa edilen ve Süryani Kadim cemaatinin en gözde dini merkezi olan bu manastır Mardin şehir merkezinden 3 km. sonra hemen doğusundadır.

Uçak Bileti havayolları uçak bileti telefon numarası. Mardin Kalesi: Mardin kapı şen olur diye adına şarkılar dizilen kale… Mardin’in turistler tarafından en çok ilgisini çeken mekânlarından biri olan bu kale, her medeniyetin kullandığı ve saldırdığı bir kaledir.

Dara Harabereleri: en gözde yerlerden biridir. Nusaybin ilçesinin 30 km uzağındaki bir mesafede yer alan Dara adındaki bu şehri, Darxis M.Ö. 530-570 tarihleri arasında inşa ettirmiştir. Dara şehri Mezopotamya’nın en önemli konumuna sahip en gözde şehirleri arasındadır.

Zinciriye Medresesi: Melik Necmeddin İsa Bin Muzaffer ve Davut Bin El Melik Salih tarafından 1385 tarihinde inşa ettirilmiş olan tarihsel bir medresedir.

Mardin’de Yemek Kültürü Nasıldır?

Ucuz uçak bileti telefon numaraları. Tariksel zenginlik, tüm medeniyetlerin birleştiği yer olarak bilinen bu şehirde elbette ki uçup geldiğinizde sizleri bekleyen enfes lezzetle tanışacaksınız. Mardin mutfağı et ve bulgur ile harmanlanmıştır. Ki çevrede buğday ve hayvandan başka bir ham madde olmadığına göre tersini beklemek biraz garip olurdu. Bakalım Mardin mutfağındaki lezzetlerin listesinin başında hangi yemekler yerini alacak: Kibbe, kinneberli pilavı, Mardin çiğ köftesi, ciğer pilavı, kelle paça, un çorbası, , alluciye, dobo, fikriye, sembüsek, çorten, ve şehriyeli bulgur pilavı yöresel lezzetlerdir…

Makaleyi Oyla
[Total: 10 Average: 3.8]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Overall Rating

Hemen Ara!
Online Bilet Al