Anasayfa » Havayolu Uçak Bileti » Uçak Bileti Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Uçak Bileti Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Bilet Değiştirme : (0850) 302 54 93

 Bilet Açığa Alma : (0850) 840 48 31

Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 43 20

THY Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 11 53

SunExpress Bilet Tarihi Değiştirme : (0216) 606 12 35

Anadolu Jet Şanlıurfa Şubesi : (0414) 988 01 61

Atlasjet ucuz uçak bileti telefon numarası

Atlasjet ucuz uçak bileti telefon numarası

Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Eskiye kıyasla günümüzde birçok sorununuzu oturduğunuz yerden halletmeniz mümkün. Gerek telefonla gerekse internet ile artık her şey çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Hava Taşımacılığı firmasının hızla büyümesi beraberinde bu tür kolaylıkları getirmiş ve diğer hava yolu firmaları gibi bu yenilikleri müşterilerine sunmuştur.

Bütün işlemlerini hızlıca yapabileceğiniz gibi Hava Yolları’ndan bilet almak, değiştirmek gibi işlemlerinizi de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunlardan bilet değişikliği yapma konusunda aşağıdaki açıklamalara göz atabilirsiniz.

Bir diğer makalemizde de ucuz uçak bileti sorgulama ve satın almanın püf noktaları hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

bilet değişikliği nasıl yapılır yöntemi için değişik yollar vardır:

 • Biletlerini internet sitesi olan..com‘dan ya da mobil yollardan almış olan kişiler www.setindir.com adresine girerek “Bilet İşlemlerim” sekmesine tıklamalıdırlar. Burada Rezervasyon (PNR) Numarasını ve soyadlarını girmelidirler. İstenen bilgiler doğru bir şekilde girildiğinde uçuş bilgilerine ulaşılacaktır. Uçuş bilgilerinin olduğu bu ekranda istediğiniz değişiklikleri yapmanız mümkün olacaktır.
 • Biletlerini çağrı merkezinden veya acenteden alan kişilerin ise (0850) 840 48 31 nolu numarayı aramaları yeterlidir. (0850) 840 48 31 nolu telefonu arayıp bilet değişikliği yapmak istiyorsanız kredi kartınızı yanınızda bulundurmanızda yarar olacaktır. Çünkü bilet değişikliğinden doğabilecek ek maliyetlerin anında ödenmesi gerekmektedir. Ek olarak telefon ile bilet değişikliği yapacak kişilerin rezervasyon numaralarını da bilmesinde fayda olacaktır zira sizden bu bilgi istenecektir. Aynı zamanda acenteler aracılığı ile de bilet değişikliği yapmak mümkündür.
 • bilet değişikliğinizi Havaalanı Satış ofisleri aracılığıyla yapmak istiyorsanız bu da mümkündür. Yalnız satış ofisine giderken e-biletinizi, kimliğinizi ya da kimlik yerine kullanabileceğiniz pasaport, ehliyet gibi bir belgenizi ve biletinizi alırken ödeme yaptığınız kredi kartınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Bu belgelerden birinin eksikliğinde havaalanı satış ofisinde işlem yapmanız zorlaşacak hatta işleminiz yapılamayacaktır.

bilet değişikliklerinde yeni biletinizin ücreti eskisinden yüksekse aradaki farkı ödemeniz gerekmektedir. Buna karşın yeni biletiniz daha ucuzsa size geri ödeme yapılmayacaktır. Bu durum bütün hava yolu firmalarında bu şekildedir.

bilet değişikliğindeki bir diğer önemli konu ise isim değişikliği yapılmasıdır. Ne yazık ki rezervasyon yapılmış ya da satın alınmış bir bilet üzerinde isim değişikliği yapılması mümkün değildir.

Hava muhalefetinden dolayı iptal olan uçuşların yerine yapacağınız bilet değişikliklerini 3 gün içinde ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Yaptığınız değişikliklerin ilk uçuşunuzdan en fazla iki hafta sonra olması ve yeni uçuşunuzun da aynı parkurda olması gerekmektedir. Bu şekilde yapılan bilet değişikliklerinde yeni bilet daha pahalı olsa bile ek ücret talep edilmeyecektir. Ancak talep edeceğiniz ek hizmetler beraberinde ek ücretler de getirecektir.

Biletinizi aldıktan sonra koltuk değişikliği yapmak istiyorsanız bunun mümkün olmadığını bilmeniz gerekmektedir. Uçuş değişikliği olmadan koltuk değişikliği yapılamamaktadır. Yolcuların kendi isteği ile uçuş rezervasyonunu değiştirmesi durumunda; eski rezervasyonunda seçmiş olduğu koltuk aynı şekilde yolcuya verilir. Söz konusu koltuk başkası tarafından seçilmişse yolcuya koltuk için yaptığı ödeme herhangi bir ceza kesilmeden geri iade edilir.

Türkiye’nin en büyük ucuz uçak bileti satış acentesi olan ekobilet‘in ücretsiz çağrı merkezi telefon numaralarını öğrenebilirsiniz.

biletlerindeki iletişim bilgilerini değiştirmek isteyenler, bilet değişikliğinde olduğu gibi flypgs.com adresine girerek istedikleri değişiklikleri kolayca yapabilmektedirler. Bu işlem acenteler aracılığı ile de yapılabilmektedir.

Aldıkları biletlere ek özellikler ekletmek isteyenler ya da ek hizmetler almak isteyenler yine internet sitesi, telefon ve acente aracılığı ile bu isteklerini gerçekleştirebilirler. Ek ücret gerektiren hizmetlerden doğacak ücretler anında talep edilecektir.

Son olarak aldıkları biletleri açığa almak isteyenler ilk uçuşunu yapmadan bu işlemi gerçekleştirdiği takdirde biletler alındıktan 12 ay sonrasına kadar kullanılabilir. Bu tür durumlarda da normal bilet kuralları geçerlidir ve bilet üzerindeki adı-soyadı gibi bilgileri değiştirmek mümkün değildir.

Kısacası bilet değişikliği yapmak oldukça kolay bir işlemdir. Bilet aldığınız yolla bilet değişikliğinizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Eğer bu tür işlemlerinizi internet üzerinden yapıyorsanız flypgs.com adresinden bilet alabilir, iptal edebilir ve herhangi bir değişiklik yapmak istediğinizde bunu yapabilirsiniz. İkinci olarak 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezini arayarak da bütün işlemleri yapmanız mümkündür. Acentelere gitmek en yorucu iş olmasına rağmen çok tercih edilir. Sizler de internet üzerinden ya da telefonlardan bilet değişikliği yapmak istemiyorsanız acenteleri tercih edebilirsiniz.

Bu makalemizde ise havayolları’nın bostancı şubeleri hakkında adres ve telefon numaraları hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Dilerseniz o makalemizi de okuyabilirsiniz

Uçak Bileti Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır
3.4 (67.78%) 18 votes

Popüler Kelimeler:

2 yorumlar

 1. Tuğba memiş

  Misafirlerine en uygun fiyatlara en kaliteli hizmet olanaklarını sunmayı garantileyen Uçak Bileti , iş seyahatleri için uçağı tercih edenleri de düşündü. Uçağı sık kullananların genellikle iş seyahatleri amacını taşıdığını tespit eden Uçak Bileti , iş tutkunlarını da düşündü.

  İş seyahatlerinizde sadece kabin bagajını kullanarak çeşitli indirim fırsatlarından yararlanabilmeniz ve daha birçok fırsattan yararlanabilmek adına Uçak Bileti ’i tercih iş seyahatlerinizde de tercih edin.

  Sadece kabin bagajını kullanmanız seyahat sonunda oluşan bagaj kuyruklarında beklemekten sizleri kurtaracağı gibi uygun fiyatlara da seyahat etmenizi sağlayacak. Seyahatlerinizde konforunuzu en az sizin kadar düşünen hava yolu şirketiniz Uçak Bileti ile iş seyahatlerin tadını çıkarın.

  Sizlerin daha eğlenceli ve konfordan ödün vermeyen seyahatlere adım atmanız adına elinden geleni yapan Uçak Bileti , gelişmiş son teknolojik uçakları ile konforu teknoloji ile buluşturdu. Uçak yolcuklarınızda hareketsiz durmanın sonuçlarından birisi olan bel ağrısı, sağlık sorunu olan yolcular başta olmak diğerlerini de bir hayli etkiliyor.

  Rahatınızdan ödün vermeyen Uçak Bileti , sağlığınızı da düşünmeden geçmedi. Sık seyahat edenler için konforlu koltukları bel sağlıklarının korunması adına daha birçok donanımı bünyesinde bulunduruyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*