Uçak Bileti Havayolları Uçak Bileti Değiştirme

Uçak Bileti Havayolları Uçak Bileti Değiştirme : (0850) 840 48 31

SunExpress Havayolları Uçak Bileti Değiştirme : (0216) 606 43 20

Atatürk Havayolları Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 11 53

Onur Air Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 12 35

Uçak Bileti ucuz uçak bileti telefon
Uçak Bileti ucuz uçak bileti telefon

21. yüzyılda gelinen noktada, otobüs biletlerinden daha çok uçak bileti satışı gerçekleştirilir oldu.

Günümüzde uçak bileti satın alan yolcuların en büyük sorunlarından biri de, uçak bileti tarihi değiştirmede yaşanmaktadır. Uçak bileti satın alırken en büyük kriterlerden bir tanesi uçak biletinin promosyon sınıfı mı, ekonomi sınıfı mı olduğudur. Ekonomi sınıflarının fiyat olarak dez avantajları fiyat olarak promosyon sınıfına göre biraz daha yüksek olmasıdır.

Bu fiyat yüksekliğinin bir de avantajı olması gerçeğidir. Bu avantajın başında, olası uçak bileti iptalinde yada tarih değişikliğinde ödemeniz gereken fiyat farkında gözle görülür farklar olmaktadır. Fiyat farkında kriterler her havayolunda değişmektedir.

Örneğin; Uçak Bileti havayolları‘nda promosyon ve diğer sınıflarda diğer havayollarındaki fiyat farkına oranla daha fazla çıkmaktadır. Bunun başlıca sebeplerinden biri de Uçak Bileti havayolları’nın low-cost(düşük bütçeli havayolu) sınıfında bulunmasından kaynaklanıyor.

Dünya’da birçok havayolu örneğinin Türkiye’deki en iyi örneklerinden biri olan Uçak Bileti havayolları; bu durumdan haberdar olmayan yolcuların da tepkisini çekmektedir.

Türk hava yolları ve anadolu jet havayolları bilet değişikliğinde; promosyon sınıfı olmayan biletlerde sadece hizmet bedeli kesintisi yaparak yeni istediğiniz uçuşun aradaki farkını ödemeniz şartıyla değişikliğinizi kolayca yapabilirsiniz. Türk hava yolları‘nın dez avantajı: promosyon sınıfı biletlerde hiçbir şekilde bilet değişikliği yapılamamasıdır.

Atlas global havayolları’nda bilet değişikliği en esnek sisteme sahiptir.

Uçak Bileti havayolları uçak bileti tarihi değiştirmek isteyen yolcular, ödediği fiyat üzerine yeni biletin fiyat farkının dışında da fiyat ödemek durumunda kalabiliyorlar. Son getirilen güncellemelerden sonra Uçak Bileti flex özelliği ile biletinizde uçuşa son 6 saat kalana kadar Uçak Bileti uçak bileti tarihi değiştirmek isteyen yolcularda ödedikleri fiyatta herhangi bir azalma olmadan aradaki fiyat farkını ödeyerek kolayca uçak biletlerinde tarih değişikliği yapabilirler.

Bir diğer makalemiz olan sunexpress uçak bileti tarihi değiştirme başlıklı makalemizi de buradan okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Makaleyi Oyla
[Total: 0 Average: 0]

17 yorumlar

 1. Bundan yaklaşık 2 ay önce satın almış olduğum bir uçak biletim vardı. Bu uçak biletinin tarihini ve saatini unutmuştum. Birçok çağrı merkezi numarasını aramama rağmen bir türlü sorunumu çözemediler.

  Daha sonra sizin numaranızı aradığımda Fatih bey’le görüştüm. Fatih Bey, uçak bileti tarihini tahmini olarak bilip bilmediğimi sordu, ortalama bir tarih verdim. İsim soyisim vs. gibi bilgileri sordu biraz bekletti hatta, daha sonra pnr kodumu bulduğunu ve değiştirmek istediğim tarihi sordu, kolayca değişikliği yapabildik kendisiyle.

  Sorun olarak, mail adresimde elim başka bir tuşa takılmasından dolayı yanlış mail adresi verdiğim için mailimine de gelmedi herhangi bir pnr kodu vs.

  Neyseki sorun çözüldü, birçok firmayı aramama rağmen yardımcı olamayacaklarını söylediler, demekki yardımcı olmak için birazda bilgili olmak gerekiyordu.

  Malum konuştuğum çoğu çağrı merkezindeki arkadaşlar tedirgin konuşmasına göre, Fatih bey’de kendinden emin bir konuşma tarzı vardı.

  Kendisine; yardımlarından dolayı çok teşekkür ettim, nasıl birşey yapmam yararlı olur sizin için dediğimde sitemize yorum yazabilirsiniz şeklinde söyleyince bu yorumu yazma gereği hissettim kendimde.

  Tekrar çok ama çok teşekkür ederim yardımlarınızdan ve anlayışınızdan dolayı.

 2. Uçak bileti satın alırken fiyatın düşük verilmesinin sebebi Uçak Bileti havayolları, sunexpress havayolları ve bora jet havayolları’nın low-cost yani düşük bütçeli havayolu firması kategorisinde olmalarından kaynaklanmaktadır arkadaşlar.

  Yani bu havayolu firmalarının gelirlerinin tamamı; diğer havayolu firmalarında olduğu gibi sadece ucuz uçak bileti satışından olmamaktadır. Uçak bileti tarihi değiştirmelerinden, uçak içi ikramların satın alınmasından ve uçak bileti iptallerinden de belli bir düzeyde gelirleri bulunmaktadır.

  Böylelikle robin hood mantığı ile biletini iptal eden ve diğer işlem yapmak isteyen yolculardan fiyat farkı alarak uçak biletlerindeki bilet fiyatlarındaki düşüklüğü buralardan telafi ederek satışları yükseltmeye çalışmalarından kaynaklanıyor.

  Yine Türkiye’deki havayolu firmalar gayet iyi yapıyor işlemlerini, avrupa’da ve amerika’daki havayolu firmaları uçak bileti satın almak istediğinizde seferleri sorguladığınızda bile ücret talep etmektedir.

  Biraz araştırın göreceksiniz. Türkiye’de müşteriler sadece bilet değiştirdiği için birtek onda fiyat farkı alındığını falan sanıyorlar. Hatta ve hatta bagajınızda Türkiye’de çoğu zaman 1 kilogram geçtiğinde herhangi bir fiyat farkı talep etmiyor çoğu havayolu, diğer ülkelerde ise, gram dahi geçte onun parasını sizden tahsil etmeden o bagajınızı içeri veremezsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Overall Rating

Hemen Ara!
Online Bilet Al