Uçak Bileti Ucuz Uçak Bileti Telefon

Uçak Bileti Ucuz Uçak Bileti Telefon : (0850) 840 48 31

SunExpress Ucuz Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 43 20

THY Ucuz Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 11 53

Anadolu Jet Ucuz Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 12 35

Uçak Bileti BarselonaUcakBileti
Uçak Bileti BarselonaUcakBileti

İnsan hayatında bazı anlar vardır ki asla unutulmaz. O unutulmayan anılardan biri de ilk uçak bileti seyahatidir. Aslında otobüs yolculuğu ile seyahat edenler için çokta farklı bir deneyim olmasa bile, bilmeniz gereken bazı bilgileri sizler için araştırıp aşağıda sıraladık.

İste o seçeneklerden bazıları ;
Özel havayolu şirketlerinin sayısının hızla artması ile birlikte, rekabetin getirmiş olduğu fiyatlar anlık olarak bütün uçuşları görme ihtiyacını doğurmuştur.
Havayolu seyahatini tercih eden yolculardan bazıları, uçak bileti karşılaştırma sitelerini kullanırken, bazı kullanıcılar ise sadece havayolu firmasının en ucuz uçak bileti sattığını düşünerek sadece havayolu firmasının internet sitesinden uçak bileti sorgulama yaparak biletini satın almaktadır.

Durum böyle olunca, karşılaştırma siteleri de rekabet edebilmek için bazı durumlarda havayolundan bile daha düşük fiyat vererek yolcuları kendi sitesine çekmeye çalışmaktadır.

Ucuz uçak bileti satın alırken dikkat edilmesi gereken kurallardan bir tanesi, aradığınız parkurda hizmet veren bütün firmaları fiyatları ve saatlerini anlık olarak karşılaştırarak sizlere göstermesidir.

Bagaj hazırlığı için;

Uçak yolculuğu yapacaksanız en önemli kurallardan bir tanesi de bagaj ağırlığınız ve bagajınıza koyacağınız eşyalarınızdır.
Yurtiçi uçuşlarda Uçak Bileti , türk hava yolları, anadolu jet, atlas global ve sunexpress havayolları‘nın bagaj hakları genelde ekstra bir durum olmaz ise 15 kg’dır.
Bütün havayolları bu bagaj sınırı aşıldığı taktirde yolcusundan ekstra ücret talep etmektedir.

Bu ekstra talep Uçak Bileti havayolları dışında diğer havayollarından alındığında havalimanında son dakikada alınan ücretle, daha önceden alınan ücret arasında fark yoktur.

Uçak Bileti havayolları‘nda ise, daha önceden bagaj almak çok daha avantajlıdır. Örneğin daha önceden aldığınız bagaj hakkınızın, kilo başına 4 tl gibi bir rakam öderken, havalimanında son dakikada alınan bagaj ücretine ise bu rakamın orlama 2-3 katı fiyat farkı ödeyerek alabilirsiniz.

Unutmamanız gereken bir konu da havayolunun gelirlerinin hepsi sadece uçak bileti satışından değil, bagaj satışı ve uçak bileti değişiminden gelen gelirlerdir.

Türk hava yolları‘nda ve anadolu jet havayolları’nda, atlas global havayolları’nda uçak bileti değiştirdiğinizde uçuşa 1 günden fazla bir zaman var ise, ödemiş olduğunuz bilet fiyatı ile yeni istediğiniz uçak biletinin fiyatı arasındaki farkı ödersiniz.

Uçak Bileti , sunexpress, onur air ve bora jet havayolları’nda ise bu durum biraz daha farklıdır.

Örneğin Uçak Bileti havayolları’nda bilet değişiminde ekonomi sınıfından alınmış bir bilette değişiklik yapmak istediğiniz bilet ile sizin biletiniz arasındaki fark dışında ortalama fazladan almış olduğunuz biletin fiyatının yarısını da ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Makaleyi Oyla
[Total: 1 Average: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating