Batman Ucuz Uçak Bileti Telefon

Batman Ucuz Uçak Bileti Telefon : (0216) 456 97 11

 

Diyarbakır Ucuz Uçak Bileti Telefon : (0216) 456 03 83

 

Batman Uçak Bileti Bilet Hattı : (0216) 606 43 20

 

Batman THY Bilet Hattı : (0216) 606 11 53

 

Uçak Bileti alo bilet hattı
Uçak Bileti alo bilet hattı

Batman ucuz uçak biletlerini sitemizden güvenle sorgulayın

Batman ucuz uçak bileti ayırtmak için bütün Batman uçuşlarının özelliklerini ve fiyatlarını tek bir seferde karşılaştırmak ve sizin ihtiyacınızı, taleplerinizi en çok hangi Batman uçuş firması karşılayacak öğrenmek için www.thybayii.com ’dan sorgulatabilirisiniz.  Hem zamandan tasarruf hem de batman ucuz uçak biletini elde ederek harika bir yolculuk yaşayabilirisiniz.  Batman’a gitmek için uçuşları tercih edileceğiniz adres Batman Havalimanı olmalıdır. Kent merkezine 7 km uzaklıkta bir mesafede olan Batman Havalimanı’ndan yalnızca İstanbul ve Ankara havalimanları arası Batman uçuş seferleri mevcuttur.

Batman, Güneydoğu Anadolu bölgesinin en önemli kentlerinden biri haline gelmiştir. Zengin tarihsel mirasları ile tüm gözlerin üzerinde olduğu, yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken bu kentte Mor Kiryakus Manastırı, Hasankeyf Kalesi ve Hasankeyf Mağaraları gibi oldukça önemli olan tarihsel dokuları gezip görmeden ayrılmayın. Kesinlikle görülmesi gereken mekânlar arasında yer alır. Alo bilet hattı.

Batman Havalimanı hakkında genel bilgiler:

Batman Havalimanı 1998 yılında uçuş seferleri hizmetine açılmıştır. Kent merkezinden 7km mesafe uzaklıkta olan bu Batman Havalimanı özellikle doğu bölgesine gidecek kişilerin kullandığı vazgeçilmez bir taşımacılıktır. Bölge taşımacılığı konusunda önemli bir rol üstlenmiştir.

Peki Bu Batman Havalimanı’na nasıl gidilir?

Toplu taşıma araçları kullanarak: Batman Belediyesi’nin özellikle Batman Havalimanı istikametinde sefer yapan otobüsünün bütün sefer saatlerini Batman Belediyesi’nin ilgili web sitesinden öğrenebilirsiniz. Batman Havalimanı’ndan kent merkezine doğru kullanacağınız otobüsler ise her uçak inişinin ardından kişilere bagaj teslimatı yapıldıktan sonra yapılır.

Özel taksi ile Batman Havalimanı’ndan kiralayacağınız bir taksi ile de kentin merkezine ulaşabilirisiniz. Hemen havaalanı önünde taksiler beklemektedir. Peki, bunun dışında Batman’da sizi neler bekliyor gelin hep birlikte genel bir bilgi sahibi olalım.

Batman’ın İklim ve Bitki Örtüsü Nasıldır?

Batman’da Akdeniz denen iklimi olarak adlandırılan bir iklim görülmektedir. Karasal iklim ve Akdeniz iklimi arasında bir geçiş özelliği taşıyan bu iklimde yazları çok sıcak ve kurak, kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Bazen yaz mevsiminde şiddetli yağışlar da görülmüyor değildir.  Kış ayları bazen çok sert ve soğuk olabilmektedir tabi. Yağış miktarı yıllık ortalama 552 mm civarındadır. Batman bitki örtüsü tamamen bozkırdır. Dağlık arazilerde biraz da olsa meşeliklere rast gelebilirsiniz.

Batman’da Görülmesi Gereken Yerler

Malabadi Köprüsü: tarihsel dokunun en gözde örnekleridir. Mostar Köprüsü’nün bir benzeri olarak sayılır. Malabadi Köprüsü, şehrin kesinlikle gezilmesi ve görülmesi gereken en önemli yapılarından birisidir.

Hasankeyf ve Mağaraları:  4 bin tane olan bu mağaralar, Asurlular ve Babilliler tarafından zamanında barınak amacı ile yapılmış ve kullanılmıştır.

Hasankeyf Kalesi: 363 yılında Bizanslılar tarafından yapılan bu kale, Dicle Nehri’nden tam olarak 200 m. yüksekliktedir.

Hızır Bey Cami: Hızır bey tarafından 1512 yılında inşa ettirilen cami şehrin   Kozluk ilçe merkezinde tüm heybetiyle sizi karşılar.

Zeynel Bey Kümbeti: zamanında Akkoyunlu hükümdarı olarak bilinen meşhur Uzun Hasan, kendi oğlu Zeynel Bey için yaptırmış olduğu bir kümbettir. Silindirik biçiminde bir mimariye sahip olan bu kümbetin üzerinde yer alan çini süsleme yazıları bambaşka bir tarih dokusunu içinde barındırır.

Mor Kiryakus Manastırı: M.Ö. 4. yy da misyoner kesişler tarafından

Süryaniler’in kutsal bölgesi olarak bilinen Turabidin sahasında inşa edilmiştir. Atlas Global Antalya uçak bileti hattı.

Batman’da Yemek Kültürünü Merak Edenler

Şehrin yemekleri Güneydoğu mutfağının en tipik karakteristik niteliklerini taşır. Batman’da et çeşitlerinden yapılan ana yemekler ve güzelim hamur işleri listenin başında gelir. İçli köftenin en sık tüketildiği yerlerden biri olan bu şehirde, mumbar dolması ve çiğ köfte en gözde yiyeceklerdir. Şehrin  diğer gözde lezzetleri Perde Pilavı, Yayla Çorbası, Yoğurtlu Leben, Tandır Ekmeği, Şam böreği, Batman usulü Kütülk’tür. . Uçak Bileti izmir bilet hattı.

Makaleyi Oyla
[Total: 2 Average: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating