Uçak Bileti Değişikliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Bilet Değişim Hattı : (0850) 840 48 31

SunExpress Bilet Değişim Hattı : (0216) 606 43 20

Bora Jet Bilet Değişim Hattı : (0216) 456 97 11

Ucuz Uçak Bileti Telefon : (0216) 606 12 35

THY Ankara Şubesi : (0312) 988 14 52

Uçak Bileti stuttgart uçak bileti
Uçak Bileti stuttgart uçak bileti

Pegasus Bilet Tarihi Değiştirme Ücreti

Uçak Bileti bilet değişikliği yapmak için kullanılabilecek araçlar çeşitlilik göstermektedir. Uçak Bileti Hava Yolları’nın internet sitesi olan flypgs.com adresinden her türlü değişikliği yapmak mümkündür. Yine Uçak Bileti ‘un çağrı merkezi numarası olan 0850 840 48 31 numaralı telefon numarası ile de bilet alımı, iptali ya da değişikliği yapılabilir.

Bir diğer makalemiz olan Batman ucuz uçak bileti satın almak isteyen yolcularımızın uçak bileti satın alırken nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda detaylı bilgi verilmektedir.

Bunların dışında Uçak Bileti bilet satış acentelerine, Havaalanı satış ofislerine ya da herhangi bir seyahat acentesine giderek bilet alımı yapılabilir ve bilet aldığınız yerden Uçak Bileti bilet değişikliği yapmak mümkündür. Bilet değişikliğini nereden yaparsanız yapın biletinizin rezervasyon numarası ve muhtemel ek ücretlerin ödenmesi için kredi kartınız yanınızda olmalıdır. Diğer bütün hava yollarında olduğu gibi Uçak Bileti ‘ta da bilet değişikliği yapmak belli bir ücrete tabidir. Aşağıda bu ücretler açıklanmıştır.

 • Hava muhalefeti gibi sebeplerden dolayı yapılamayan uçuşlar için tarih belirlenmek istediğinde belli şartlara bağlı kalarak bu işlem ücretsiz yapılmaktadır. Uçuş tarihinden sonra 3 gün içinde tarihi değiştirmek isterseniz ve yeni seçeceğiniz tarih sonraki 14 gün içinde olacaksa Uçak Bileti bilet tarihi değiştirme ücreti ödemezsiniz.
 • Bilet tarihinizi değiştirmek istediğinizde 2 saatten daha fazla zaman olduğunda İç Hat ve KKTC uçuşlu biletinizin ücretinin 40 TL’si kesilir. Bu durum PROMOSYON ve FLEX sınıflarında geçerlidir. Yine aynı sınıflarda yapılacak değişikliklerde 2 saatten daha az zaman kaldığında ücret iadesi yapılmaz. FLEX sınıfındaki biletler uçuşa 2 saatten fazla bir zaman kaldığında iptal ettirilmek istendiğinde bilet ücretinin 60 TL’si kesilir ve geri kalan tutar iade edilir. 2 saatten az zaman kaldığı FLEX sınıfı uçuşlarında ve bütün PROMOSYON uçuşlarında ücret iadesi yapılmamaktadır.
 • Bir diğer konumuzda da ankara’da bulunan türk hava yolları satış ofislerinin detaylı adres ve müşteri yorumları ile ilgili bilgi verilmektedir. Dilerseniz buradan o konuyu da inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.
 • Eko Paket ve Avantaj Paketlerde yapacağınız iptallerde Yakıt Harcı iade edilmemektedir. Ancak yapacağınız rezervasyon değişikliklerinde uçuşa 2 saatten daha fazla varsa ödediğiniz Yakıt Harcı kesintisiz iade edilmektedir. 2 saatten az süre kalan durumlarda ise geri iade yapılmamaktadır.
 • Uçak Bileti Ekstra Paketlerde uçuşa 2 saat kalana dek yapılacak iptal ve değişikliklerde herhangi bir ücret kesintisi yapılmadan bilet için ödediğiniz ücret aynen size iade edilmektedir. Bu durumlarda değiştirdiğiniz biletinizin kapsadığı hizmetler yeni biletinize taşınmayacaktır ve size para iadesi yapılacaktır.
 • Bu durumda Uçak Bileti bilet tarihi değiştirme ücreti ödemezsiniz ancak yeni alacağınız biletinizin ücreti eskisinden pahalı ise aradaki farkı ödemeniz gerekecektir. Uçuşa 2 saat kalana dek yapılacak iptal işleminde yalnızca hizmet bedeli geri ödenmeyecektir. Eğer uçuşa 2 saatten az bir süre kaldıysa ve Ekstra paketli biletinizi iptal etmek ya da değiştirmek istiyorsanız size yalnızca havaalanı vergileri geri verilecektir.
 • Uçak Bileti Yurt Dışı Uçuşları’nda tarih değiştirme ücreti, İç Uçuşlara göre farklılık göstermektedir. Kampanya, Süper ve Flex sınıflarındaki biletlerde yapılacak değişikliklerde uçuşa 2 saatten az varsa hiçbir ücret iadesi yapılmayacaktır. 72 saat ile 2 saat arasındaki değişikliklerde ise Kampanya sınıfı için 25 Euro kesilir. Bu kesinti Süper ve Flex sınıfı için 50 Euro’dur. 72 saatten fazla zaman olduğunda yapılacak değişikliklerde ise Kampanya sınıfı biletlerden 20 Euro kesilir.
 • Diğer iki sınıftan ise 45 Euro kesilir. İptal ve iade talebi istenilen Yurt Dışı uçuşlarında Kampanya ve Süper sınıflarında zamana bakılmaksızın geri ödeme yapılmaz. Flex sınıfı biletlerde ise 6 saatten az zaman kalan uçuşlar için geri iade yapılmamaktadır. Uçuşa 6 saatten fazla zaman olduğu durumlarda iptal isteğinizin ne kadar önce olduğuna göre 65 veya 85 Euro kesinti yapılır.

Sık sık planlarınızı değiştirmek ve beraberinde aldığınız biletleri değiştirmek zorunda kalıyorsanız Uçak Bileti Flex‘e göz atabilirsiniz. Uçak Bileti Flex sınırsız değişiklik hakkıdır. Bilet ile beraber alınabilen bu özellik sayesinde aldığınız biletlere esneklik kazandırabilirsiniz. Böylece uçuşa 2 saatten fazla süre kalan uçuşlarda biletlerinizi ek bir ücret ödemeden değiştirebilirsiniz. Değişiklik yaptığınızda yeni uçuşunuza da Flex özelliği taşınmış olur. Yeni uçuşun Flex ücreti ile eski uçuşunuzun Flex ücreti arasında değişiklik olduğu durumlarda fark sizden tahsil edilmektedir.

Bilindiği gibi Uçak Bileti havayolları telefon numarası şeklinde birçok internet sitesinde telefon numaraları yer almaktadir. Fakat bunların birçoğu güncel numaralar olmadığından dolayı Uçak Bileti havayolları müşterileri telefonla bilgi almak için çok fazla zaman kaybetmektedirler. En güncel telefon ve şube bilgilerini bu internet sitesi aracılığı ile kolayca bulabilirsiniz.

Makaleyi Oyla
[Total: 4 Average: 3.8]

İlk Yorum

 1. Uçak bileti telefon için hizmet olanaklarımız içinde sıcak yemek servisinden tutunda dondurma ikramlarımıza kadar her şey bulunmaktadır.

  Yolculuğunuzun uzun ya da kısa olması sizlere vereceğimiz ikramları için bir önem teşkil etmiyor.
  Tatiliniz için izne ayrılmadınız mı?

  Sunexpress bilet tarihinizi belirlemediniz mi? Sizleri önemseyen ve sunduğu imkanlarda ayrıcalıklı olduğunuzu hissettiren hava yolu şirketi Sunexpress ile uçuşun tadını çıkaracaksınız. Uçak Bileti Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

  Uçak bileti yolculuklarınız da konfor ve hizmetten ödün vermeyenlerin bir numaraları uçuş şirketi Sunexpress ile hala tanışmadınız mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating