Diyarbakır Uçak Bileti Şubesi Telefon

Diyarbakır Uçak Bileti Şubesi : (0342) 988 01 61

Diyarbakır Atlasjet Şubesi : (0414) 988 01 61

Diyarbakır Anadolu Jet Şubesi : (0850) 840 48 31

Diyarbakır SunExpress Şubesi : (0216) 606 43 20

Uçak Bileti Diyarbakır İletişim Numarası
Uçak Bileti Diyarbakır İletişim Numarası

Diyarbakır ucuz uçak biletlerini sitemizden karşılaştırarak sorgulayın…

Diyarbakır ucuz uçak bileti arayanlar ama hangi şirketlere bakacağını bilmeyenler için www.thybayii.com sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Bütün Diyarbakır uçuş seferlerini  bir tıkla karşılaştıran, size en çok hitap eden Diyarbakır ucuz uçak biletlerini önünüze seren firmadan biletinizi satın alarak harika bir şekilde hava yolunda uçmanın keyfini yaşayın.

Diyarbakır uçuş seferleri 1952 yılından beri aktif bir şekilde Diyarbakır Havalimanı’na yapılabilmektedir. Diyarbakır Havalimanı, kentin merkezine yalnızca 6 km uzaklıktadır.  Hem sivil uçuşlara hem de sıklıkla askeri uçuşların yapıldığı Diyarbakır Havalimanı’na ulaşım sıkıntısı merkeze yakınlığı anlamında pek yaşanmıyor. Ama biz yine de bilmeyenler için anlatalım. Uçak Bileti Londra Bilet Hattı

Diyarbakır Havalimanı’na Ulaşım Nasıldır?

Diyarbakır Havalimanın ulaşımı oldukça kolaydır. Diyarbakır Belediye’sinin düzenlediği halk otobüslerini kullanarak da rahatlıkla gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra kent merkezine gitmek üzere bekleyen taksi ve özel araçlarla havalimanına gidebilir ya da havalimanından bu kentin merkezine gelebilirsiniz. Oldukça kolay bir ulaşım sistemi olması sizin için ekonomik anlamda çok karlıdır.

Sayısız medeniyete bağrını açmış olan Diyarbakır, doğunun en gözde ve gelişmiş kentlerinden biri olarak bilinir. Kültürel ve tarihsel zenginliği ile eşsiz mutfağındaki lezzetler birleşince paha biçilemez bir kent oluyor. Her ziyaret edeni kendisine hayran bırakan ve herkesi büyüleyen Diyarbakır’da kesinlikle görülmesi gereken mekânlar vardır.

Diyarbakır’ın İklim ve Bitki Örtüsü Nedir?

Sert karasal iklim şartları altında  kurak yayla ikliminin görüldüğü bir şehir olan  Diyarbakır’da yazlar aşırı derecede sıcak ve kurak geçer. Kış aylarında da şiddetli bir soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz aylarında sıcaklık +46,2°C kadar çıkar ki hatta fazlası bile olur. Kış aylarında da  -24,2°C gördüğünüz olur.  Diyarbakır bitki örtüsünün yüzde 33’ü orman ve fundalıklara ayrılmışken % 40’ı ekim toprağı olarak kullanılır. %22’sini ise çayır ve meralar kapsar. Bozkırların diyarı desek yalan olmaz.

Diyarbakır’da Görülmesi Gereken Yerler

Ulu Cami: Anadolu’nun en eski tarihi camisidir. Siyah  taşlarla yapılmış olan cami, Diyarbakır surları üzerinde yer alan Harput Kapısı ile Mardin Kapısı’nın kesiştiği eksenin en batısından size göz kırpar.

Malabadi Köprüsü:  Batman çayı olarak bilinen yerde  Artuklular tarafından 1147 yılında yapılmış olan bir köprüdür.

Diyarbakır surları: işte tarihin en güzel mirası.  Çin Seddi’nin hemen ardında yer alan dünyanın en uzun suru olarak bilinmektedir.  16 kalesi mevcuttur bunun yanında da 5 çıkış kapısı vardır ve içinde bulunan siyah bazalt surlar, yazıtlar ve kabartmaları ile öyle bir güzelliği vardır ki ancak görünüp yaşanabilir. Surların duvarları 10-12 metre yüksekliğinde olup genişliği ise 3-5 metre kadardır. Uçak Bileti İzmir Bilet Hattı

Ziya Gökalp Müze Evi ve Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi: Diğer gezebileceğiniz mekanlar arasındadır. Bunun yanında tarihi dokusu olan çarşıları en göze çarpan yerler arasında yer alır.

Meryem Ana Kilisesi: 6. yy da inşa edilmiş olan Süryani Kadim Yakubi mezhebine ait bir kilisedir. Bizanslılar zamanından kalma bir mihrabı vardır ve kapıları Roma biçimi kapısı şeklindedir.

Diyarbakır’da Yemek Kültürü: Genelde sokak tezgâhlarında gelen misafirlere sunulan “Cartlak Kebabı” meşhurdur. Kibemumbar, Lebeni, İçli köfte, Çiğ köfte, Keşkek, Kaburga Dolması, Kibukudur  gibi yemekler illa tadılması gereken yemeklerdir.  Burma kadayıf ve Nuriye tatlıları ünlüdür.  Otlu  peynir ve örgü peynir üretimi kentin özel lezzetlerinin başında gelen lezzetler olarak kabul edilir. Uçak Bileti Promosyonlu Bilet Hattı

Makaleyi Oyla
[Total: 13 Average: 4.2]

2 yorumlar

 1. Uçak Bileti Bilet Telefon

  Zamandan tasarruf da en az konfor kadar önemli diyorsanız doğru adrestesiniz. Son teknolojiden nasibini alana uçak sistemleri ile sizleri diğer hava yollarına nazaran daha kısa sürede istediğini noktaya ulaştıran Uçak Bileti ’i tercih ettiğini için pişman olmayacaksınız. izmir türk hava yolları telefon

  Uçak seyahatlerinizde koltuğunuza yaslanıp gökyüzünün tadını çıkarmak ve Uçak Bileti avantajlarından faydalanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden 0216 606 43 20 tuşlayın ve ayrıcalıklı olduğunuzu hissedin.

  Güvenli uçuşların vazgeçilmezi Uçak Bileti ’in fırsatları duyduğunuzda kanatlanıp uçacaksınız. Ya da kanatlanıp uçmanızdan daha cazip fırsatlardan haberdar olmak için 0216 606 43 20 tuşlayın.

  Diyarbakır Uçak Bileti Şubesi

  Uçak Bileti Diyarbakır Telefon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Overall Rating

Hemen Ara!
Online Bilet Al