Uçak Bileti Tiflis Promosyonlu Bilet Hattı

Uçak Bileti Tiflis Promosyonlu Bilet Hattı : (0850) 840 48 31

 

Atlas Jet Tiflis Ekonomik Bilet Hattı : (0216) 606 43 20

 

THY Şanlıurfa Promosyonlu Bilet Hattı : (0414) 988 01 61

 

Sunexpress Ankara Ucuz Bilet Hattı : (0312) 988 14 52

 

kartal-turk-hava-yollari-telefonGürcistan’ın başkenti olan Tiflis şehri oldukça eski bir yerleşim alanıdır. Efsanelere göre şehrin ismi “sıcak su” anlamına gele “Tbilis” kelimesinden gelmekte ve şehrin kuruluşuna anlatan efsanede sıcak su kaynağının üzerine kurulduğu belirtilen şehir, günümüzde Gürcistan’ın kültür, ekonomi, sosyal yaşam ve endüstri merkezi haline gelmiştir. Şanlıurfa bilet alma telefon numaraları.

Kura ırmağının her iki kıyısına kurulan şehir, son derece hızlı bir gelişim göstermiş ve tarihsel süreç boyunca sürekli dünyada önemli figürlerden birisi olmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra bizi de yakından ilgilendiren Azeri petrolünün ülkemize ulaşmasında önemli duraklardan bir tanesi olarak Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattının tamamlayıcı unsurlarından bir tanesidir. Şehir kaldırım taşlarıyla bezenmiş caddeleri, tarihsel süreç boyunca bünyesine kattığı çok eski ve bir o kadarda muazzam güzellikteki tarihi yapıları ve kan kırmızısı renkteki ev çatıları ile özdeşleşmiştir. Tiflis’e gelen herkesin zihninde bu görüntülerin yer ettiğini söylemek mümkündür. Anadolujet ucuz uçak bileti alma telefon numarası.

Birçokları için dünyada eşine az rastlanacak kadar donanımlı ve köklü bir şehir olan Tiflis, çok sayıda tarihi eseri bünyesinde barındırmaktadır. Bu eserlerden en eski olanı ve en önemlilerden bir tanesi olan Nariqala Kalesi kalıntılarıdır. Bahsi geçen kale tam olarak M.S. 3. y.y.’da inşa edilmiş ve görkemli görüntüsü ile dikkat çeken bir yapıdır.

Günümüzde ayakta kalan kalıntıları ise kalenin ne denli eşsiz bir eser olduğu noktasında önemli ipuçları sunmaktadır. Şehrin simgesi haline gelen ve Tiflis’in kuruluşunun 1500. yıl dönümünde inşa edilerek Nariqala Kalesi kalıntıları üzerine yerleştirilen Kartlis Deda heykeli görülmesi gereken değerler arasında yer almaktadır. Heykel “Gürcülerin Anası” olarak bilinmektedir ve sol elinde dostları için beklettiği şarabı, sağ elinde ise düşmanlarına karşı kullanmak için tuttuğu yılanları ile bilinen bir eserdir. Son derece gösterişlidir ve şehrin simgesi haline gelmesi fazla zaman almamıştır. Türk hava yolları indirimli uçak biletleri sorgulama.

Şehirde yer alan tarihi eserler arasında Sioni Katedrali Gürcü Ortodokslar için en kutsal mekanlardan birisidir. 5. y.y.’da yapıldığı bilinen bu katedral son derece eski bir yapıdır ve döneminin mimarisi hakkında en ince ayrıntıya kadar bilgi vermektedir. Eşsiz ve muazzam bir yapıdır. 6. y.y.’da inşa edilen Ançiskati Bazilikası ise şehrin en eski eserlerinden birisidir ve günümüze kadar oldukça az deformasyona uğrayarak kalmayı başaracak kadar sağlam bir işçiliği eseridir. Şehir sınırları içinde daha birçok önemli eser mevcuttur. Onur air havayolları ucuz uçak bileti sorgulama telefon.

Bunun haricinde şehir tam anlamıyla bir kültür merkezidir. 33 adet tiyatro salonu sayesinde tiyatro severler için cenneti temsil etmekte olan Tiflis,

Uçak Bileti  stuttgart uçak bileti
Uçak Bileti stuttgart uçak bileti

günün her saati etkinlikler düzenlenen, bir nevi yaşayan ve nefes alan bir şehir haline gelmiştir. Çok sayıda insan için gece hayatı hareketli olması ve renkli görüntüler içermesi gereken bir olgudur. Tiflis ise bahsedilen tüm kriterleri karşılayacak ölçüde “çılgın” bir gece hayatına sahiptir. Şehirde çok sayıda gece kulübü eğlenmek isteyenler için hizmet vermekte ve rengarenk geceler vaat etmektedir.

Ülkemizden Tiflis’e çok sayıda uçak seferi düzenlenmektedir. Gerçekten yoğun bir hava trafiği olan bu güzergah üzerinde Tiflis’e uçak bileti almak isteyenler için www.thybayii.com sitesi son derece yararlı işlerin altına imza atması ile bilinmektedir. Sitede yer alan fiyat karşılaştırmasına olanak sağlayan yapı sayesinde Tiflis’e gerçekleştirilen tüm seferlerin bilet fiyatlarını aynı listede görebileceksiniz.

Böylelikle fiyat konusunda taban seviyesini görebilecek ve kendiniz için en makul biletleri rahatlıkla seçebileceksiniz. Aynı zamanda sitenin “3d Secure” özelliği ile korunması sebebiyle internet ortamında alışveriş yapmanın tüm risklerinden arındırılmış bir ortam içerisinde olduğunuzu da unutmamalısınız. Promosyonlu uçak biletleri sorgulama.

thybayii.com ile bütçenizi sarsmadan taksitli veya peşin fiyatlarla en ucuz Tiflis uçak bileti sahibi olabilirsiniz. Köklü bir tarihe sahip olan Gürcistan’ın başkenti Tiflis Güney Kafkasya’da yer almaktadır.  Şehir endüstri, kültür ve sosyal bakımından oldukça gelişmiştir. Ormanlarla kaplı bir şehir olan Tiflis temiz havasıyla insan yaşamını uzatan bir şehirdir.

kocaeli uçak bileti satış ofisiTüm Kafkasların özellikle Gürcistan’ın hakkında bilgi alabileceğiniz Etnografya Müzesi Tiflis’in mutlaka gezilmesi gereken bir yeridir.  Onun dışında geçmişten günümüze basılan tüm paraların sergilendiği Nümizmatik Müzesi, antik çağlara ait eserlerin bulunduğu Sanat Müzesi, Kukla tiyatrosuna ait yapıtların sergilendiği Kukla Müzesi ve Rustaveli Tiyatrosu Tiflis’i ziyaret edenlerin görmesi gerek yerler arasındadır.

Tiflis uçak bileti satın almak için thybayii.com bilet ara uygulamasını kullanabilir, çeşitli havayollarının bilet fiyatlarını listeleyerek en ucuz uçak biletini satın alma fırsatı bulabilirsiniz.

Makaleyi Oyla
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Overall Rating

Hemen Ara!
Online Bilet Al